KİMDİR

K
Sarphan Uzunoğlu

NewsLabTurkey genel yayın yönetmeni Dr. Sarphan Uzunoğlu, farklı uluslararası sivil toplum kuruluşlarına danışmanlık hizmeti vermesinin yanı sıra Kadir Has Üniversitesi’nde yüksek lisans düzeyinde Kriz İletişimi dersi vermektedir.

Uzunoğlu mevcut görevlerinden önce Lebanese American University Multimedya Gazetecilik Bölümü’nde UiT Norveç Arktik Üniversitesi Medya ve Dökümantasyon Bölümü’nde ve Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümlerinde öğretim üyesi doktor, doçent doktor ve öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Akademik kariyerinin yanı sıra Sarphan Uzunoğlu farklı sivil toplum örgütleri ve sendikalarla da ulusal ve uluslararası çalışmalar yürütmektedir. NewsLabTurkey’in kurucu yayın yönetmenliğinin yanı sıra Uzunoğlu geçmişte Journo.com.tr ve TGS Akademi’nin de kuruluşunda yer almış, TGS Akademi’nin 2015-2017 arasındaki tüm akademik faaliyetlerini yönetmiştir.

Akademik yaşamından önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dört yıl boyunca milletvekili danışmanı olarak çalışan Uzunoğlu, kariyerine ise Agora Kitaplığı’nda ve Mesele Dergisi’nde editör olarak başlamıştır.

Uzunoğlu’nun yazıları Global Voices, Open Democracy gibi uluslararası mecraların yanı sıra Evrensel, Akşam, Radikal, Birgün, Taraf gibi gazetelerde de yayınlanmıştır. Uzunoğlu’nun makale ve söyleşileri editör olarak çalıştığı Mesele Dergisi’nin yanı sıra Kaos GL, Varlık, Bilim ve Gelecek gibi dergilerde de yayınlanmıştır.

Your sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.